info@qprint.com.pl+48 22 211 3 211 pn - pt: 10:00 - 17:00
adres: ul. Parafialna 2 (dawniej Bema 65), 01-222 Warszawa

Wydruki ARTystyczne dla Jacka Yerki

Jacek Yerka, wybitny polski artysta, drukuje reprodukcje swoich prac w QPrint.

Wszystkie prace są certyfikowane. Więcej informacji o certyfikacie QPrint można znaleźć na stronie o systemie certyfikacji i ewidencji reprodukcji artystycznych..

Prace Jacka Yerki drukujemy na papierze Hahnemuhle German Etching 310g - najwyższej klasy papierze do wykonywania wydruków typu Giclée. Podłoże to idealnie nadaje się na reprodukcje wszelkiego typu prac artystycznych wykonywanych na brystolu oraz innych podłożach na bazie papieru. Wysoka gramatura (ponad 310g/m2) zapewnia dużą sztywność wykonywanych na nim prac, a specjalna powłoka zewnętrzna gwarantuje nasycone barwy oraz ich trwałość.

Trwałość wydruków wykonanych na tym podłożu przy użyciu atramentów HP Vivera przekracza nawet 200 lat.

aby zapoznać się z aktualną ofertą
zapraszamy do działu
druku wielkformatowego

Więcej na temat wydruków artystycznych można dowiedzieć się z działu pytania i odpowiedzi.

Pytania do Jacka Yerki....

Panie Jacku jest Pan uznanym Artystą. Proszę powiedzieć dlaczego zdecydował się Pan na druk swoich reprodukcji w QPrint?

Przy wyborze waszej firmy największe znaczenie miała trwałość realizowanych reprodukcji/giclee - wcześniej realizowane przeze mnie wydruki nie gwarantowały odpowiedniej trwałości.

QPrint, stosując odpowiednie matariały firmy HP, a szczególnie atramenty pigmentowe odporne w 100% na blaknięcie oraz papiery Hahnemuhle, mógł zapewnić odpowiednią trawłość wydruków.

Nie bez znaczenia pozostawała także kompetencja pracowników QPrint, którzy dobrze rozumieli moje potrzeby w zakresie realizacji reprodukcji - zarówno pod względem jakości wydruku, jak i jego trwałości - to przekonało mnie ostatecznie do współpracy.

Jak ocenia Pan jakość druku i materiałów oraz poziom obsługi?

Jakość druku jest bardzo dobra i od czasu, kiedy wydruki wykonywane są na nowych ploterach jest nawet bezkonkurencyjna, niespotykana gdzie indziej. Do tego trwałoość wydruków pozostała na dotychczasowym poziomie.

Co według Pana jest główną zaletą druków ARTystycznych w QPrint?

Reprodukcje artystyczne GICLEE są uznaną formą sprzedaży dzieł sztuki przez artystów na całym świecie. Dzięki temu klienci mogą nabyć prace znanych twórców realizowane w limitowanych seriach i sygnowane przez autorów. Zaletą zaś dla klienta jest znacznie niższa cena w stosunku do oryginału, przy jednoczesnym zachowaniu walorów kolorystycznych i detali pracy.

Pańskie prace wydrukowane w QPrint są dodatkowo certyfikowane. Jakie znaczenie ma dla Pana taki certyfikat? Czy faktycznie wpływa on na wartość prac?

Certyfikat, poprzez możliwość zapisywania na odwrocie informacji ze strony galerii i właścicieli, zawiera niejako historię konkretnego giclee i jest dodatkowym potwierdzeneim autentyczności. To ma duże znaczenie dla kolekcjonerów i nabywców dzieł sztuki.

Bardzo dziękujemy za opinię


Jacek Yerka (ur.1952) ukończył w 1976 Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizował się w grafice. Od 1980 poświęcił się całkowicie malarstwu. Bazując na precyzyjnej, wzorowanej na dawnych mistrzach technice obrazowania (Jan van Eyck, Hieronymus Bosch), lecz przede wszystkim na własnej, nie znającej granic wyobraźni, tworzy surrealne kompozycje, szczególnie podziwiane przez miłośników fantastyki we wszystkich odmianach. Dobrze określa jego styl termin "realizm magiczny". Yerka zainspirował swoimi pracami autora fantasy Harlona Ellisona do napisania 30 krótkich opowiadań, które wraz z obrazami Yerki złożyły się na publikację pt. "Mind Fields". To samo amerykańskie wydawnictwo "Morpheus Intenational" wydało album "The Fantastic Art of Jacek Yerka". Wydawnictwo to przygotowało też retrospektywny album obejmujący całą twórczość Jacka Yerki, jego tytuł to "Fields of Vision". W 1995 artysta został laureatem prestiżowej "World Fantasy Award", wybranym spośród 260 nominowanych do niej artystów. Jego obrazy wykorzystywane są także do celów filmowych. Amerykański producent filmowy Rene Daalder zaprosił Jacka Yerkę do współpracy w nowopowstającym filmie "Stawberry Fields", gdzie podkładem muzycznym dla obrazów świata będą piosenki Beatlesów. Od 10 lat współpracuje z Galerią Bevery Hills. Na stałe mieszka i tworzy w Polsce.Jacek Yerka: strona oficjalna oraz inne strony o artyście:

//www.yerka.pl

KALENDARIUM

1972- 1 nagr. w konkursie na plakat z okazji 50-lecia PZŁ 1974- 1 nagr. w ogólnopolskim konk. na plakat z okazji Święta Odrodzenia 1975- 1980 - kilkanaście nagród w krajowych konkursach plakatu 1977- III nagroda w konk. malarskim im. Spychalskiego w Poznaniu 1979- Londyn-1 nagr. w międzynarodowym konkursie na plakat promujący rozwój Trzeciego Świata 1980- Barcelona - II nagr. w Międzynarodowym Biennale Sportu w kateg. plakatu 1980- Mediolan - l nagr. w konkursie promującym rozwój publicznego transportu 1981- wyróżnienie na Biennale Plakatu w Warszawie 1983- wyróżnienie na Biennale Plakatu w Lahti WYSTAWY

1980- czterech plakacistów- PL,GB, DK, SF - BWA Toruń 1980- Galeria Grażyny Hase - Warszawa 1981- Piccadily Gallery - Londyn 1982- Piccadily Gallery - Londyn 1983- Helia Nebelung Galerie - Dusseldorf 1989- Galeria Sióstr Wahl 1998- Morpheus Gallery - Los Angeles 2000- Galeria SD - Warszawa 2OO5- Galeria Tamka - Warszawa PUBLIKACJE

1994 - MIND FIELDS - książka wydana w USA przez Morpheus International, oparta na bardzo ciekawym pomyśle - pisarz SF Harlan Ellison napisał krótkie historie inspirowane obrazami Jacka Yerki.

(tekst na podstawie materiałów dostępnych na www.yerkaland.com)

OFEROWANE USŁUGI

WIZYTÓWKI
KOPERTY
PAPIER FIRMOWY

Wizytówki już od 15gr/szt.

ULOTKI
ZAPROSZENIA
FOLDERY

Nawet 25gr
za kolorową
stronę A4.

KSIĄŻKI
BROSZURY
ALBUMY

Z nami wydrukujesz książkę
już od jednego egzemplarza

PŁYTY CD/DVD
i OPAKOWANIA

Dane powielane na
płytach CD i DVD.
Różne rodzaje
opakowań
na płyty.

NAKLEJKI
ETYKIETY

Naklejki w dowolnych
rozmiarach i kształtach.

Z papieru lub folii.
Od etykiety po
naklejki podłogowe

FOTOBOARDY
FOTOKALENDARZE

Specjalna oferta
z zakresu usług
fotograficznych.

Ten serwis używa pliki cookie. Więcej informacji znajdziesz tutaj AKCEPTUJĘ