info@qprint.com.pl+48 22 211 3 211 pn - pt: 10:00 - 17:00
adres: ul. Parafialna 2 (dawniej Bema 65), 01-222 Warszawa

CERTYFIKAT
dla reprodukcji artystycznych

Wychodząc naprzeciw potrzebom artystów  i kolekcjonerów firma QPrint wprowadziła na rynek fotografii artystycznej Certyfikat.

To unikatowy dokument, który potwierdza wartość kolekcjonerską wydrukowanych prac.

TECHNOLOGIA
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w wykonywaniu reprodukcji artystycznych oraz najnowszym osiągnięciom techniki udało się uzyskać niedoścignioną jakość wydruków atramentowych przy zachowaniu wieloletniej trwałości kolorów przy ekspozycji wewnątrz pomieszczeń.
Aktualne dane publikowane przez niezależny instytut Wilhelm Imaging Research potwierdzają, iż wydruki wykonane na odpowiednich podłożach przy zastosowaniu najnowszych pigmentowych atramentów HP Vivera uzyskują trwałość przekraczającą nawet 200 lat przy ekspozycji wewnątrz pomieszczeń. Testy przeprowadzano w warunkach przyśpieszonego starzenia, zakładając, że przeciętna praca eksponowana wewnątrz pomieszczeń narażona jest na działanie światła o natężeniu 450 luksów przez 12 godzin na dobę. Więcej informacji na temat badań przeprowadzonych przez Wilhelm Imaging Research można znaleźć na stronie www.wilhelm-imaging.com.
QPrint obecnie wykonuje reprodukcje artystyczne na urządzeniach HP Designjet Z2100 oraz Z6100 przy użyciu 8-mio kolorowych atramentów pigmentowych HP Vivera. Dzięki specjalnej formule atramentów opracowanej przez firmę Hewlett-Packart urządzenie pozwala na uzyskanie bardzo szerokiego spektrum kolorów przy jednoczesnej możliwości reprodukcji idealnie neutralnych odcieni szarości dzięki zastosowaniu atramentu jasno-szarego. W efekcie zarówno prace kolorowe jak i czarno-białe spełniają oczekiwania najbardziej wymagających artystów.
PODŁOŻA DO DRUKU REPRODUKCJI ARTYSTYCZNYCH
Prace podlegające certyfikacji wykonywane są jedynie na podłożach renomowanych producentów (Hahnemuhle, Hewlett-Packard), które w badaniach Wilhelm Imaging Research potwierdziły trwałość drukowanych na nich prac. Poniżej znajduje się lista podłoży stosowanych przez QPrint, na których wykonane prace podlegają certyfikacji:
 • papier HP Hahnemuhle Textured Fine Art 310 g/m2 (zalecana ekspozycja pod szkłem)
 • papier HP Hahnemuhle Smooth Fine Art 310 g/m2 (zalecana ekspozycja pod szkłem)
 • papier HP Premium Instant-dry Satin Photo 260g/m2 (zalecana ekspozycjia pod szkłem lub zabezpieczenie laminatem) 
 • papier HP Premium Instant-dry Gloss Photo 260g/m2 (zalecana ekspozycjia pod szkłem lub zabezpieczenie laminatem)
Sukcesywnie lista podłoży będzie rozszerzana o kolejne papiery.
EWIDENCJA
Wszystkie wystawione certyfikaty ewidencjonowane są w specjalnej bazie danych. Ewidencja ma na celu umożliwienie weryfikacji autentyczności pochodzenia danej reprodukcji w późniejszym czasie (po wielu latach od powstania reprodukcji), jak również rejestrację zmian własności danej reprodukcji (w przypadku, jeżeli zmiana własności zostanie zgłoszona do systemu ewidencji).
FORMA CERTYFIKATU
Certyfikat wykonany jest na specjalnym papierze i posiada kilka ukrytych zabezpieczeń uniemożliwiających wykonanie nielegalnej kopii. Każdy certyfikat opatrzony jest hologramem z indywidualnym numerem. Drugi hologram o tym samym numerze umieszczany jest na odwrocie pracy, której dotyczy certyfikat. To pozwala na jednoznaczne powiązanie danego certyfikatu z konkretną pracą. Dodatkowo na certyfikacie znajdują się wszelkie informacje dotyczące reprodukcji jak również podpis osoby potwierdzającej pochodzenie reprodukcji. Na certyfikacie znajduje się również miejsce, w którym podpis może złożyć artysta / autor reprodukowanego dzieła (w przypadku artystów żyjących).
Dane dotyczące reprodukcji umieszczone na certyfikacie:
 • Autor pracy
 • Tytuł pracy
 • Data powstania pracy
 • Technika wykonania oryginału
 • Wymiary reprodukcji
 • Data wykonania reprodukcji
 • Egzemplarz reprodukcji
 • Technika druku
  • Atrament
  • Podłoże
 • Miejsce wykonania reprodukcji/FineArt print made in:
ZASADY CERTYFIKACJI PRAC
O certyfikat do swoich prac mogą ubiegać się jedynie artyści, którzy zarejestrowali się w systemie ewidencji i wyrazili zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych. W systemie muszą być również zarejestrowane dzieła/prace z których będą wykonywane reprodukcje, a artysta na piśmie musi potwierdzić prawo posiadania wszelkich praw autorskich do danej pracy. Rejestracja następuje w sposób elektroniczny poprzez stronę www.qprint.com.pl/KERA. Po podaniu swoich danych artysta może wydrukować odpowiednie oświadczenie i przesłać je do QPrint (oswiadczenia mogą zostać również wydrukowane w QPrint i odesłane do artysty celem podpisania). Bez powyższych dokumentów otrzymanych w formie pisemnej reprodukcje nie będą podlegały certyfikacji. Po zarejestrowaniu dzieła/pracy w systemie ewidencji QPrint artysta (lub wskazana osoba/instytucja upoważniona) może wystąpić o certyfikat do zamówionej w QPrint reprodukcji danego dzieła. Zamówienie samej reprodukcji odbywa się na zasadach ogólnych dotyczących składania zamówień w QPrint i powinno nastąpić przed wystąpieniem o wystawienie certyfikatu.
Certyfikaty wystawiane są tylko i wyłącznie do reprodukcji, które zostały wykonane z zastosowaniem technologii druku i materiałów, które gwarantują kolekcjonerską wartość i trwałość.
Wszelkie pytania dotyczące certyfikatów należy kierować do Jakuba Kurana na adres mailowy: j.kuran@qprint.com.pl lub telefonicznie pod nr 022 211 3 211.
Zapraszamy również na stronę Pytania i Odpowiedzi - Druk ARTystyczny.
OFEROWANE USŁUGI

WIZYTÓWKI
KOPERTY
PAPIER FIRMOWY

Wizytówki już od 15gr/szt.

ULOTKI
ZAPROSZENIA
FOLDERY

Nawet 25gr
za kolorową
stronę A4.

KSIĄŻKI
BROSZURY
ALBUMY

Z nami wydrukujesz książkę
już od jednego egzemplarza

PŁYTY CD/DVD
i OPAKOWANIA

Dane powielane na
płytach CD i DVD.
Różne rodzaje
opakowań
na płyty.

NAKLEJKI
ETYKIETY

Naklejki w dowolnych
rozmiarach i kształtach.

Z papieru lub folii.
Od etykiety po
naklejki podłogowe

FOTOBOARDY
FOTOKALENDARZE

Specjalna oferta
z zakresu usług
fotograficznych.

Ten serwis używa pliki cookie. Więcej informacji znajdziesz tutaj AKCEPTUJĘ